ארגז רוח מאלומיניום, בטון או עץ - השוואה

מהו ארגז רוח ולמה הוא בעצם משמש?

ארגזי רוח הנם התקנים אשר מצויים בחלקים התחתונים של גגות רעפים, ונועדו לשמור ולהגן על שלמות הגג מפני רוחות חזקות ומזג אוויר סוער. ברמה הפונקציונלית, ארגז הרוח נועד לחסום את הרוח שמגיעה לכיוון הבית, וכך למנוע גרימת נזק פוטנציאלי לגג וליסודותיו (התרוממות רעפים וכו').

מעבר להיבט הפונקציונלי, הארגז גם יכול להשתלב במראה הכולל של המבנה, וכן להסתיר את המרזבים שמעטרים כרגע את קירות הבית. השקעה ברכישת ארגז איכותי ובהתקנה שלו על ידי בעל מקצוע צפויה להשתלם לכם במהרה, שכן ללא הארגז סביר כי היה נגרם לגג הרעפים נזק שעלויות התיקון שלו היה גבוהות אף יותר.

ארגזי רוח יכולים להיות עשויים ממגוון חומרי גלם שונים

כיום ניתן למצוא בשוק הישראלי ארגזי רוח אשר עשויים ממגוון רחב של חומרי גלם שונים. שלושת חומרי הגלם המובילים בתחום הנם האלומיניום, הבטון והעץ – לכל חומר יתרונות וחסרונות משל עצמו. בטרם הבחירה בארגז מסוג מסוים כדאי לתת את הדעת על היתרונות שאותו ארגז רוח יוכל להביא עמו, וכן לקחת בחשבון את הנקודות הפחות מוצלחות שלו. מכיוון שמדובר בהשקעה כלכלית לא קטנה, מומלץ לערוך בדיקה מקיפה של חומרי הגלם ומאפייניהם בטרם ההחלטה.

 
ארגז רוח

היתרונות הגלומים בארגזי רוח מאלומיניום

אחת המתכות הנפוצות ביותר בענף הבניין הנה האלומיניום – מתכת חזקה וזולה באופן יחסי אשר מתאימה למגוון שימושים רחב. ארגז רוח עשוי אלומיניום הנו ארגז יחסית קל לתחזוקה, שכן האלומיניום איננו מחליד וקל ביותר לניקוי ולהברקה. כמו כן, ארגזי רוח מאלומיניום משווים למבנה מראה מודרני, מבריק וחדשני, מה שעשוי להתאים לאנשים רבים שזהו הקו העיצובי אשר מוצא חן בעיניהם.

 

ארגזי רוח מבטון

 
ארגז רוח עשוי מבטון מתאים בעיקר בעבור מי שמצויים כרגע בהליכי תכנון של מבנה חדש. זאת, מכיוון שארגז הבטון צריך להיות מתוכנן עוד בשלבי הבנייה הראשונים כדי לאפשר ליצור אותו במסגרת יציקת התקרה. ארגזי בטון ידועים בכושר העמידות שלהם, שכן בטון נחשב לאחד החומרים החזקים ביותר בענפי הבנייה והתעשייה. ארגז הבטון ישתלב בצורה נעימה עם המראה של התקרה ושל קירות הבית ולא יתבלט למרחוק – כך שהוא מתאים בעבור מי שלא מעוניינים להדגיש את ארגז הרוח בביתם.

 

ארגז רוח עשוי עץ

 
מלבד ארגזי אלומיניום ובטון ניתן כמובן למצוא גם ארגזי רוח אשר עשויים מעץ. לארגזים אלו מראה אסתטי ייחודי, כפרי ונעים לעין. כמובן שהתקנה של ארגזי רוח מעץ דורשת התעסקות רבה יותר בעבודות תחזוקה שוטפת, שכן העץ עלול לספוג רטיבות או להיות חשוף למזיקים שונים.

 

לבחירת ארגז הרוח המתאים – אל תהססו להתייעץ עם מומחים

 
 
הבחירה של חומר הגלם ממנו עשוי הארגז שאתם צפויים לרכוש היא איננה בחירה של מה בכך. כדי לוודא כי אתם אכן לוקחים בחשבון את כל היתרונות והחסרונות הרלוונטיים, וכמובן משקללים בבחירה גם את האילוצים התקציביים שלכם – אל תהססו להתייעץ עם המומחים בתחום. חברה מקצועית, ותיקה ואמינה אשר עוסקת בבניית ארגזי רוח מזה שנים רבות תוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. כך או אחרת, מומלץ שלא לוותר על התקנת ארגז הרוח – ופשוט להשקיע את הזמן והמשאבים בבחירת הדגם המתאים ביותר.