עיצוב גינות עם פרגולות

עיצוב גינות הינו הדרך בה אנו קובעים עד כמה הגינה שלנו תהייה מרשימה וקלה לתחזוקה. לא אחת קורה שאנו נזניח את הגינה שלנו רק בגלל הסרבול או הקושי בתחזוקה. אלמנט נוסף בתחום עיצוב גינות הוא בניית פרגולות תוך כדי יצירת אזור מרכזי שבו למעשה מרוכזים כל ענייני הגינה כגון אירוח, מנוחה או משחק. בחירת הפרגולה הנכונה למעשה מוכתבת מעיצוב גינות שנבחר, לרוב הפרגולה תהיה מעץ או אלומיניום.

מפוח לגג רעפים הוא למעשה סוג של מערכת חשמלית שמטרתה יניקה של האוויר הכלוא בחלל הגג. המפוח עובד על בסיס התכונות הבאות:

שילוב עיצוב הבית עם עיצוב גינות

לא אחת רוצים ליצור ולשמור על שפה אחידה מבחינת העיצוב הכללי ובכלל זה עיצוב גינות שתואם או למעשה ממשיך את הקווים הנחים של הבית החוצה אל הגינה שלנו.

על מנת ליצור את ההמשכיות הזו יש שימוש ברוב המקרים בפרגולה, הפרגולה יכולה להיות בנויה מאלומיניום או מעץ, הכול תלוי בסך הכללי וברצון שלנו כבעלי הגינה. לצורך הדוגמה, ככל שנרצה לתת נופך כפרי לגינה שלנו נבחר אלמנטים מעץ וככל שהעץ יהיה יותר גס וגושני כך המראה הכללי של עיצוב הגינה שלנו ימשוך לכיוון הכפריות. לעומת זאת אם נבחר כמוטיב בגינה שלנו את האלומיניום הרי שהמראה הכללי יהיה פחות כפרי ויותר שמרני ומאופק. יש יתרונות לפרגולות מעץ ממש כפי שיש יתרונות לפרגולות מאלומיניום הבחירה בסופו של יום תהיה שלנו וכך גם מה שיתלווה לפרגולה שנבחר. בסופו של יום עיצוב גינות מוכתב לפי האלמנטים מסביב ויחד עם זאת הכול בר שינוי, נכון שלא כדאי להקל ראש בבחירת הפרגולה שלנו כי אותה יהיה יקר או קשה להזיז אך הסביבה כמו הצמחייה או העצים שנבחר יכתיבו את הנוף הכללי של הגינה שלנו.
 
פרגולות מעוצבות
 
פרגולות אלומיניום
 

עיצוב גינות עם פרגולות, יותר ממה שחשבתם

חשבתם שדי והותר בעיצוב גינות ותכנון פרגולה שתשמש כמרכז העניינים, לא רק בזה הדברים אמורים, יותר מכך. אם בחרתם פרגולה עם קירוי הרי שימי החורף גם הם יהיו מהנים כאשר תשבו תחת הפרגולה שלכם ותתבוננו בגשם שיורד בחוץ. אם בחרתם פרגולה מאלומיניום הרי שתוכלו לווסת את כיוון השלבים על מנת לאפשר בקיץ לאוויר לחדור ממעל ובחורף למנוע מהגשם להיכנס.

נכון כי פרגולה מעץ תמיד תיראה מרשימה ומושכת יותר כאשר מתכננים עיצוב גינות שסובב אותה אולם לא לכל אחד יש את היכולת או האפשרות לתחזק פרגולה מעץ, הטיפולים התקופתיים כגון קילוף שכבות צבע ישנות, ריסוס נגד מזיקים וצביעה הם רק חלק ממה שנדרש כאשר בונים פרגולה מעץ, לכן לא אחת הברירה הטבעית היא שתבחרו פרגולה מאלומיניום שלה אין טיפולים כלל, הצבע עמיד לשנים רבות ואין בלאי לאלומיניום בעקבות שינויי טמפרטורה או שמש יוקדת, ככה תשמרו על עיצוב גינות עם פרגולות לאורך זמן.